Auto-Moto HZS Jihočeský Krimi Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Požár v Pleších u Kardašovy Řečice zničil autodílnu i s dvěma vozy

JINDŘICHOHRADECKO – Škodu za dva miliony korun si vyžádal požár autodílny v Pleších na Jindřichohradecku. Včasným zásahem hasičů se podařilo uchránit přilehlou stodolu a hodnoty ve výši dalších dvou milionů. 

Včera přijali jihočeští hasiči oznámení o požáru autodílny v Pleších na Jindřichohradecku. Na místo byly vyslány profesionální jednotky hasičů ze stanic Soběslav a Jindřichův Hradec a dobrovolné jednotky z Kardašovy Řečice a Veselí nad Lužnicí.

Při příjezdu na místo byl již požár autodílny v plném rozsahu. Na místě byl majitel, který hasičům sdělil, že se v hořícím objektu nenachází žádné osoby ani není nikdo zraněn. Hasiči během hasebních prací vynesli celkem 7 tlakových lahví, které dochlazovali a prováděli kontrolu termokamerou. K objektu autodílny těsně přiléhá stodola, kterou se podařilo včasným zásahem uchránit. Hasiči dostali požár pod kontrolu v 9:39 hodin a úplná likvidace byla nahlášena v 10:54 hodin.

Na místě zůstala k monitoringu místní jednotka dobrovolných hasičů Pleše. Škoda dosáhla dvou milionů korun, uchráněné hodnoty byly vyčísleny také na dva miliony. Událost se obešla bez zranění, příčina vzniku požáru je v šetření.

Zdroj: HZS Jihočeského kraje

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář