Auto-Moto Cestování Doprava Krimi Politika Složky IZS Sport Technika Turistika Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS: Pohyb cyklistů bude v Bílině bezpečnější

BÍLINA – V Litoměřické ulici v Bílině v těchto dnech vzniká nový koridor pro cyklisty, označený bílým piktogramem vždy na pravé straně jízdního pruhu komunikace. Tento koridor se postupně objeví na čtyřech místech ve městě.

“Chceme tak zvýšit bezpečí cyklistů, kteří se po městě pohybují. Tento dílčí krok vychází ze zpracované Koncepce cykloturistiky v Bílině, která řeší bezpečný pohyb cyklistů ve městě i v okolí komplexně v horizontu několika dalších let,” uvedla starostka města Zuzana Schwarz Bařtipánová.

Koridor v Litoměřické ulici povede od Pivovarského náměstí k točně MHD, v příštím roce bude prodloužen až k Radovesické výsypce. “Ještě letos bude vyznačen koridor v Pražské ulici, zhruba od polikliniky, až ke kruhovému objezdu u Lidlu ve Spojovací ulici, a dále v Teplické ulici. V příštím roce jsou plánovány koridory v ulicích Mostecká, Důlní a Boženy Němcové,” popsal vedoucí odboru dopravy Oldřich Jedlička.

Bílé piktogramy vyznačují prostor a směr jízdy cyklistů. Řidiče motorových vozidel upozorňují, že se nachází na pozemní komunikaci se zvýšeným provozem cyklistů.

Cyklisté tedy nemají v tomto koridoru žádné přednosti, platí tam pro ně veškerá běžná pravidla silničního provozu. Pro řidiče aut neznamená značka žádné dopravní omezení, nemusí se samotnému koridoru vyhýbat.

Koridory povedou vždy v obou směrech komunikace.

Autor: Pavlína Nevrlá

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

One Reply to “ZAUJALO NÁS: Pohyb cyklistů bude v Bílině bezpečnější

Napsat komentář