Auto-Moto Cestování HZS Krimi Moravskoslezský Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

K nehodě traktoru v terénu u obce Dolní Lomná vyjela ihned posádka rychlé zdravotnické pomoci z jablunkovské základny a zároveň vzlétl i vrtulník LZS z Ostravy

Frýdecko-Místecko- Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly dnes, v úterý 27. října, u vážně zraněného na Frýdecko-Místecku. Ve čtvrt na dvanáct bylo krajské operační středisko ZZS kontaktováno s informací, podle které došlo k nehodě traktoru v terénu u obce Dolní Lomná. Na místo ihned vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci z jablunkovské základny a zároveň vzlétl i vrtulník LZS z Ostravy.

Devětačtyřicetiletý muž řídil na svahu traktor s přívěsem. Stroj se však v šikmém terénu převrátil a následně kutálel dolů. Postižený, který z traktoru během nehody vypadl, zůstal při vědomí, utrpěl však vážné zranění. Lékař záchranné služby zjistil při prvotním vyšetření poranění v oblasti hrudníku a páteře, rovněž vícečetné povrchové oděrky.

Záchranáři zajistili pacienta krčním límcem, uložili do podtlakové matrace, podali kyslík a zahájili podávání potřebných léků. Vrtulník poté muže šetrně transportoval na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.

Autor:PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK

Lukáš Jirka
ŠÉFREDAKTOR lukas.jirka@jvpress.cz 737 310 273
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář