HZS Jihomoravský Krimi Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

TRAGÉDIE: Při nočním požáru opuštěného vagónu nalezli brněnští hasiči čtyři ohořelá těla bezdomovců

BRNO – Brněnští hasiči v noci likvidovali požár starého opuštěného železničního vagónu, který slouží jako noclehárna pro lidi bez střechy nad hlavou. Škoda je nulová, ale následky jsou tragické. Uvnitř hořícího vagónu hasiči nalezli čtyři ohořelá lidská těla, pravděpodobně bezdomovců.

Operační středisko vyslalo přibližně půl hodiny po půlnoci čtyři profesionální hasičské jednotky k nahlášenému požáru v blízkosti ulice Široká v Brně. Hasiči museli natáhnout asi 200 metrů dlouhé hadicové vedení, aby se k požáru dostali.

Jednalo se o plameny zasažený starý odstavený železniční vagón mimo kolejiště, který zřejmě sloužil jako noclehárna pro bezdomovce. Hasiči v dýchací technice dostali plameny pod kontrolu pomocí tří vodních proudů krátce po jedné hodině. O hodinu později požár zcela zlikvidovali.

Vagón plný odpadu již nesloužil jako dopravní prostředek a materiální škoda je proto nulová. Hasiči však v požářišti nalezli čtyři lidská těla. Svými následky se tak jedná o nejtragičtější požár v Jihomoravském kraji za posledních pět let.

Vyšetřování události nadále pokračuje.

Autor: Jaroslav Mikoška

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář