Auto-Moto Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Koronavirus Královehradecký Krimi Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Policie Politika Praha Složky IZS Středočeský Technika Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

NA AKTUÁLNÍ TÉMA: Pokud třítýdenní lockdown Česka nezabere, premiér Babiš pohrozil ještě přísnějšími a tvrdšími restrikcemi na Velikonoce

ČESKO – Dneškem začala v Česku mnohem přísnější epidemická opatření, která mají zmrazit mobilitu lidí. Česko mimo jiné uzavřelo až na výjimky pohyb lidí mezi okresy. Premiér Andrej Babiš ale pohrozil, že pokud takzvaný lockdown nezabere, Vláda ČR na Velikonoce ještě více přitvrdí a opatření ještě více zpřísní! 

Ve hře je tak mimo jiné i úplné uzavření hranic Česka. Současný nouzový stav má trvat do 28. března a na tři týdny se výrazně omezil pohyb lidí mezi okresy. Na 500 stanovištích od dnešní půlnoci hlídkují policisté, kteří namátkově kontrolují dodržování vládního opatření. V polovině týdne se k nim pak mají připojit i vojáci a celníci.

V případě, že třítýdenní lockdown nezabere, Vláda ČR přistoupí ještě k přísnějším restrikcím, a to o Velikonocích. Mohla by tak být přísnější pravidla, než opouštění okresů. Premiér Andrej Babiš tak znovu apeluje na lidi, aby raději zůstali doma. Zakázány jsou tak i návštěvy mezi rodinou. Babiš vzkázal lidem, aby raději komunikovali s rodinou prostřednictvím mobilních telefonů.

Autor: redakce

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář