HZS Krimi Policie Složky IZS Technika Ústecký YouTube Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME: Rozsáhlý požár domu v Duchcově má svého hrdinu! Mladý Vietnamec vyskočil z okna hořícího domu, aby následně zachránil osm obyvatel, které uvěznily plameny a štiplavý kouř

DUCHCOV – Hrdinou se včera večer stal mladý Vietnamec, který při mohutném požáru jednopatrového domu v Duchcově zachránil osm lidí z hořícího bytu! Muž totiž vyskočil z okna v prvním patře a následně začal postupně zachraňovat všech osm obyvatel z nichž tři byly děti!

Mladý muž si skokem vážně poranil nohu, přesto nezaváhal ani na okamžik a před plameny vyvedl a vynesl ještě s dalším mužem všech osm zraněných lidí ještě před příjezdem první hasičské jednotky. „Mladému muži i dalším lidem, kteří pomáhali patří velké poděkování, to oni zachránili osm lidí,“ shodují se hasiči a záchranáři.

VIDEOREPORTÁŽ… 

Videoreportáž připravili: Honza Vraný, Petr Andrle a Jitka Andrlová / JV press.cz

Jak jsme již včera aktuálně z místa události informovali, ve večerních hodinách hořel jednopatrový dům s obchodem v Teplické ulici v Duchcově. Na místo se postupně sjelo deset jednotek profesionálních a dobrovolných jednotek. Nasazena byla i výšková technika. Hasičům komplikoval práci silný noční mráz a nedostatek vody, tu museli hasiči čerpat z nedalekého rybníka Barbora a kyvadlově dovážet k požáru.

Celkem osm lidí z hořícího domu se nadýchalo kouře. Někteří z nich utrpěli i vážné popáleniny. Nejhůře na tom byl malý chlapec, kterého následně záchranáři transportovali do pražského popáleninového centra.

Mluvčí krajských záchranářů Prokop Voleník redakci Agentury JV Press.cz na místě řekl, že zraněno bylo pět dospělých a tři děti. Všichni byli následně transportováni do nemocnic v Teplicích, v Mostě a jeden malý pacient skončil v pražské nemocnici.

”Pro osoby postižené požárem jsou připravené v azylovém domě v Duchcově lůžka a pokoje,” sdělil starosta města Zbyněk Šimbera. Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému ČR včetně duchcovských strážníků, kteří uzavřeli celou Teplickou ulici.

Hasiči s policisty se na požářiště vrátili dnes dopoledne, aby vyšetřili přesné příčiny vzniku rozsáhlého požáru.

PSALI JSME TAKÉ: AKTUÁLNĚ DRAMA: V Duchcově na Teplické ulici hoří dům! Požár se rozšiřuje na vedlejší budovu! Na místě zasahuje několik hasičských jednotek

Autor: Honza Vraný
a Jitka Andrlová
Video: Petr Andrle
Foto z dronu: Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář