Krimi Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME: Strážníci, kteří neadekvátně zakročili v Uherském Hradišti proti muži před malým synkem, byli postaveni mimo službu

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Mimo službu jsou postaveni dva strážníci, kteří včera odpoledne neadekvátně zasáhli proti muži v Havlíčkově ulici v Uherském Hradišti, který nerespektoval vládní nařízení a odmítal si nasadit respirátor a opakovaně odmítal prokázat svou totožnost. Neadekvátní zákrok se navíc odehrál před očima teprve tříletého synka muže. Zatímco muže strážníci následně předvedli na služebnu, o chlapečka se mezitím postarala prodavačka z nedaleké pekárny. 

O celém incidentu jsme již také informovali. Dnes vedení města Uherské Hradiště spolu s vedením Městské policie v Uherském Hradišti vydalo k případu stanovisko:  

„Přestože strážníci postupovali v souladu s nějakými předpisy, tak z mého pohledu ten zákrok byl nepřiměřený v dané situaci a lidsky necitlivý, to je potřeba říct a vzhledem k přítomnosti toho dítěte si myslím mělo postupováno jinak, méně důrazně,“ řekl starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha na adresu zakročujících strážníků.

Na celý incident upozornila matka dítěte a manželka muže Vendula Zmeškalová:

Videozáznam z mobilního telefonu, který natočila jedna ze svědkyň incidentu pobouřil na Internetu obrovské množství čtenářů.

Město Uherské Hradiště proto chce celou situaci důrazně vyšetřit a při jejím řešení přihlédne i k závěrům, které učiní Policie ČR.

„Chtěl bych se všem lidem, kteří na toto video reagovali a celý incident se jich dotkl, veřejně omluvit za to, co se stalo. Skutečně to považuji za velmi nepříjemné a neakceptovatelné a jedním z důvodů je mimo jiné to, že tento incident výrazně pošramotí důvěru lidí v městskou polici jako instituci. Myslím si, že se to podepíše na této důvěře. Na druhou stranu tu platí nějaké vládní nařízení ohledně nošení ochranných prostředků a ten kdo to porušuje, tak páchá přestupek  a městská policie nemůže tento přestupek jen tak přehlížet,“ dodává starosta Stanislav Blaha.

VIDEO ZE ZÁKROKU:

„Až do vyšetření celého případu jsou oba zasahující strážníci postaveni mimo službu! Zároveň dementují, že by dítě bylo ponecháno zcela bez dozoru. Chlapečka hlídala prodavačka a v době, kdy byl muž předváděn na služebnu MP už byla na místě i druhá hlídka, která na dítě dohlížela. Chlapečka následně prodavačka se strážníky doprovodili na služebnu společně za otcem. Celý incident  trval asi deset minut a po prokázání totožnosti byl muž propuštěn,“ uvedl starosta Blaha.

Zároveň ale velitel strážníků přiznal, že na místo nebyla ze strany strážníků přivolána Policie ČR. „Ano mělo dojít k předvedení muže na služebnu Policie ČR k tomu ale nedošlo. Služebna strážníků se totiž nacházela poblíž celého incidentu. Státní policii jsme nevolali,“ přiznal velitel strážníků Vlastimil Pauřík.

PSALI JSME TAKÉ: DRAMA: Hlídka strážníků v Uherském Hradišti zpacifikovala na ulici muže, údajně kvůli roušce! Zákrok strážníků proti svému otci bohužel sledoval plačící tříletý chlapeček

 

Autor: Honza Vraný

 

 

 

 

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář