Kultura Sport Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

SMUTNÁ ZPRÁVA: V neděli 14. března zemřela po dlouhém boji se zákeřnou nemocí Helena Fuchsová. Bylo jí 55 let

ČESKO – Ve věku 55 let podlehla zákeřné nemoci sportovkyně Helena Fuchsová která se nejvíce proslavila na tratích v běhu na 400 a 800 metrů. Po ukončení atletické kariéře v roce 2004 se začala věnovat trenérské profesi.  

Helena Fuchsová  se narodila v Táboře, kde také vstoupila do vrcholové atletiky pod vedeným trenéra Jiřího Nouska. V roce 1987 se přesunula do pražské Sparty a o tři roky později navázala spolupráci s trenérem Ladislavem Kárským, jenž ji vedl po většinu její kariéry.

Jejím prvním velkým mezinárodním úspěchem bylo štafetové stříbro z HMS v Barceloně 1995, kdy byly jejími parťačkami Naďa Koštovalová, Hana Benešová a Ludmila Formanová. O rok později si odbyla olympijskou premiéru na hrách v Atlantě, kde dokázala na hladké čtvrtce postoupit do čtvrfinále a se štafetou byla sedmá. První velký individuální cenný kov získala na HMS v Paříži 1997, kde si doběhla na čtvrtce pro bronz. Na stejný stupínek vystoupala o rok později při HME ve Valencii. V téže sezóně pak přidala ještě stříbro na kontinentálním šampionátu pod otevřeným nebem v Budapešti. Na HME v Gentu 2000 pak byla opět bronzová.

Následně se začala soustředit na osmistovku. Na olympijských hrách v Sydney 2000 skončila na skvělém pátém místě a v sezóně 2001 získala na této distanci při HMS v Lisabonu bronz.

Čest její památce…

 

Autor: Redakce
Zdroj: Český atletický svaz

Lukáš Jirka
ŠÉFREDAKTOR lukas.jirka@jvpress.cz 737 310 273
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář