HZS Krimi Pátrání Plzeňský Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Dvě úspěšná pátrání policistů na Rokycansku

ROKYCANSKO – Policisté na Plzeňsku ve večerních hodinách pátrali po ženě a také hledali nemocného cizince. 

V pátek 9. dubna letošního roku oznámil muž na policii v 19.20 hodin, že pohřešuje svoji přítelkyni ročník 1953, která pobývá na Rokycansku. Muž uvedl, že spolu byli telefonicky v kontaktu v 18:30 hodin, kdy žena sdělila, že se nachází v lese a požila několik tablet léku.

Okamžitě po přijetí oznámení začala ve večerních hodinách pátrací akce, do které byli zapojeni policisté z různých oddělení i policejní psovod se služebním psem. Policisté propátrávali různý terén i lesní porosty v blízkosti obce Strašice. Na pomoc do pátrání byl přizván i policejní vrtulník a iniciativně se zapojila i rodina.

Pomocí vrtulníku byla žena nalezena v hlubokém lesním porostu ve 22.45 hodin, mezi obcemi Strašice a Medový Újezd. Pohřešovaná byla podchlazena a zmatena, kdy byla předána do péče zdravotníkům. Přestože byla žena v tomto nevlídném počasí na odlehlém místě, má tento příběh šťastný konec.

Útěk pacienta ze zdravotnického zařízení na Rokycansku byl oznámen policistům dnes před sedmou hodinou ranní. Osmnáctiletý cizinec má infekční chorobu. Policisté začali okamžitě zjišťovat možný pohyb a výskyt cizince. Dalšími interními šetřeními zjišťovali, kde se může muž nacházet. Vzhledem k tomu, že byla možnost o pobytu muže ve Spolkové republice Německo, tak byli o spolupráci  požádáni i němečtí kolegové.

Muž byl následně vypátrán ve městě poblíž hranic s Českou republikou. Na případu dále pracují policisté v obou státech.

Autor: nprap. Ladmanová Dana

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář