HZS Jihomoravský Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

DRAMA: Při zásahu u požáru domu na Tišnovsku se zranil hasič, na kterého se zřítila štítová zeď při rozebírání střešní konstrukce

TIŠŇOVSKO – Krátce před půlnocí vyslalo operační středisko 5 hasičských jednotek k nahlášenému požáru domu v obci Borač na Tišnovsku. Při zásahu se zranil jeden hasič. Škody jsou ve statisících. 

Hasiči proti plamenům, které zachvátily půdní prostory staršího hospodářského stavení na ploše asi 10×7 metrů, nasadili hned v počátku zásahu 3 vodní proudy. Pro zajištění dodávky vody na požářiště nechal velitel zásahu zřídit čerpací stanoviště u blízkého vodního toku.

Během půl hodiny se podařilo hasičům dostat požár pod kontrolu a začali s dohašováním ohnisek a rozebíráním střešních konstrukcí. Při této činnosti se zřítila štítová zeď, která poranila jednoho z hasičů. Na místo proto přijela posádka záchranné služby. Zraněný byl ošetřen a odvezen do nemocnice, kde je v současné době hospitalizován.

V letošním roce jde o devátého hasiče, který se při zásahu poranil, což je ve srovnání s předchozím rokem naštěstí podprůměrné číslo.

Požár byl zlikvidován v 3.19 hodin. Předběžný odhad hovoří o škodě 300 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byl přizděný trám v komíně.

Autor: Jaroslav Mikoška

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář