Cestování Doprava Dopravní podnik Krimi Kultura Městská policie Pátrání Policie Praha Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů Zvířata

Hlídka strážníků jela do stanice metra řešit problém s opilým mužem, který měl s sebou psa. Ten pobíhal po vagónu a bránil svého pána. Když pak jeden člen hlídky šel do auta pro náhubek, aby psa mohli zajistit, narazil na muže hledaného policií

PRAHA – Strážníci z Hlídkového útvaru se nepohybují v prostředcích městské hromadné dopravy jen kvůli bezpečnosti či kontrolám mimořádných opatření. Velmi často spolupracují se zaměstnanci Dopravního podniku – revizory, dozorčími, řidiči tramvají a autobusů.

Tentokrát jeli pomoci do stanice metra Palmovka, kde měli problém s mužem, který spal ve vagónu a kolem něj pobíhal pes bez košíku. Po nějaké době se jim konečně podařilo muže probudit a společně se psem dostat na nástupiště. Muž, zjevně omámen alkoholem či drogami, měl problém sám se sebou. Vystrašený pes ho chtěl bránit a byl agresivní.

Aby zajistili bezpečnost všech, jeden ze strážníků šel do auta pro náhubek. U výstupu směrem k autobusovému nádraží si všiml mladíka, který odpovídal popisu osoby hledané Policií ČR. Po kontrole totožnosti ho vyzval, aby jej následoval a vrátil se zpět na nástupiště.

Muže z vagonu, u kterého hlídka stále neznala totožnost, pak strážníci vyzvali, aby psa zajistil. Situace kolem psa se pokusil využít hledaný 17letý mladík a chtěl z místa utéci.

Byl okamžitě hlídkou zpacifikován a ruce mu „ozdobila“ pouta. Jeho pokusem se pak zřejmě inspiroval také muž z metra, i on se snažil nenápadně zmizet. Také jeho pokus ukončily donucovacími prostředky včetně pout. Mladík byl posléze převezen k dalšímu opatření na služebnu státní policie.

Po zjištění totožnosti byla u 41letého muže provedena dechová zkouška na alkohol s pozitivním výsledkem 1,3 promile. Záchranná služba ho pak převezla do nemocnice a jeho pes putoval do trojského útulku. Přestupkovým chováním dotyčného se bude zabývat správní orgán.

Zdroj: MP Praha

Lukáš Jirka
ŠÉFREDAKTOR lukas.jirka@jvpress.cz 737 310 273
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář