Auto-Moto Doprava HZS Jihomoravský Krimi LZS Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Střed dvou kamionů a dodávky na dálnici D1 zastavil dálnici ve směru na Brno! Zaklíněného řidiče vyprostili hasiči

BRNO – Na brněnské dálnici D1 se včera střetly dva kamiony s dodávkou. Jeden člověk se při nehodě zranil. Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému ČR včetně vrtulníku leteckých záchranářů. Provoz dálnice na Brno byl zastaven. 

K nehodě na 217. km D1 ve směru na Brno mělo naše operační středisko informaci, že v jednom z vozidel je zaklíněný člověk. Do akce tedy vyslalo čtyři profesionální hasičské jednotky.

Hasiči po příjezdu zjistili, že došlo ke střetu dvou kamionů a jedné dodávky. Z ní bylo nutné vyprostit pomocí hydraulického zařízení zraněného muže. Následně skončil v péči záchranné služby, která na místo vyslala také vrtulník.

Jednotky zajistily prostor proti vzniku požáru a postaraly se o unikající provozní kapaliny. Pomohly také s oddělením zapasované dodávky od návěsu kamionu. Kolem půl dvanácté předal velitel zásahu místo nehody Policii ČR. V době odjezdu poslední jednotky byl provoz na dálnici stále zastaven.

Autor: Jaroslav Mikoška

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz

Napsat komentář