HZS Královehradecký Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Sedm hasičských jednotek zasahovalo u požáru garáže v Novém Hrádku! Plameny ohrožovaly i sousední chalupu

NOVÝ HRÁDEK – Zásahy během horkých slunečných dní mohou být náročné, zejména při požárech může hrozit celkové vyčerpání. Nelehký zásah absolvovali hasiči při včerejší likvidaci požáru garáže v Novém Hrádku.

Sedm jednotek hasičů vyslal operační důstojník k ohlášenému požáru garáže u rodinného domu v části Krahulčí, vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu. Při příjezdu hasičů na místo události už prostupovaly plameny střechou objektu ven. Hasiči se soustředili nejen na samotnou likvidaci požáru, ale také se snažili uchránit před ohněm sousední chalupu, což se jim nakonec podařilo.

Zasažená garáž měla střechu z plastových šindelů, po kterých se oheň rychle šířil s vysokou intenzitou hoření. Na likvidaci byly nasazeny tři vodní proudy se smáčedlem a pěnidlem. Požár jednotky lokalizovaly ještě před devátou hodinou, dále byla dohašována skrytá ohniska. Likvidaci události ohlásil velitel zásahu v 11:44 hodin.

FOTOGALERIE…

Vyšetřovatel hasičů ohledáním místa zásahu zjistil, že příčinou vzniku požáru byla technická závada na elektroinstalaci. Škoda byla odhadnuta asi na 550 tisíc korun, uchráněné hodnoty představují asi 2,5 milionu korun. Zásah ztěžovaly nepříznivé klimatické podmínky, venku panovaly vysoké teploty. Ty zapříčinily celkové vyčerpání jednoho z dobrovolných hasičů, kolegové jej ošetřili na místě, zásah zdravotnických záchranářů nebyl nutný.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanic Dobruška a Náchod a JSDH Dobruška, Bohdašín, Nové Město nad Metují, Nový Hrádek, Olešnice v Orlických horách.

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS KHK/Michal Fanta

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář