Auto-Moto Doprava HZS Královehradecký Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

TRAGÉDIE: Střet motorky a kamionu na silnici č. 33 u obce Dolany skončil tragicky

DOLANY – Na silnici č. 33 u obce Dolany, části Čáslavky zasahovaly tři jednotky požární ochrany u tragické dopravní nehody kamionu a motocyklu.

Kamion skončil kabinou mimo vozovku v příkopu, větší částí zůstal stát na silnici a tvořil překážku v provozu. Motorka při příjezdu hasičů hořela, požár rychle uhasili pomocí vysokotlakého proudu vody.

Osoba z motocyklu utrpěla bohužel při nehodě smrtelná poranění. Z kamionu unikaly z poškozené nádrže provozní kapaliny, nádrž hasiči provizorně utěsnili a zamezili vytečení zbytku nafty. Kapalinu, která se dostala na komunikaci, zasypali sorbentem.

Místo zásahu si převzala Policie ČR, která okolnosti dopravní nehody nadále vyšetřuje. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Jaroměř, Náchod a z centrální stanice Hradec Králové. Jednotky odjížděly zpět na své základny kolem 20:30 hodin. Asi ve 22:00 hodin se jaroměřská profesionální jednotka vrátila opět na místo zásahu, aby pomohla s odstraněním následků nehody. Kamion i motocykl byly naloženy na odtah.

Z poškozené nádrže nákladního vozu prosáklo do půdy asi 600 litrů nafty, o této skutečnosti byli vyrozuměni zástupci orgánů ochrany životního prostředí i Povodí Labe. Oba jízdní pruhy silnice č. 33 byly zprůjezdněny kolem půlnoci.

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář