Krimi Olomoucký Pátrání Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

KRIMI: Smrt pětapadesátiletého bezdomovce, jehož tělo bylo nalezeno na šumperském autobusovém nádraží, má na svědomí mladistvý chlapec

ŠUMPERK – Kriminalisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje zahájili trestní stíhání mladistvého pro provinění těžké ublížení na zdraví podle § 145 odst. 1, odst. 2 písm. a) odst. 3 trestního zákoníku a provinění krádež podle § 205 odst. 1, písm. d) trestního zákoníku.

V pátek 9. července přijali policisté oznámení o nalezení muže bez známek života v blízkosti autobusového nádraží v Šumperku. Šumperští kriminalisté provedli ohledání místa, zajistili stopy a tělo pětapadesátiletého muže poslali na soudní pitvu. Ta prokázala, že muž zemřel na následky zranění způsobené cizí osobou. Kriminalisté okamžitě rozjeli pátrání po útočníkovi a případ předali krajským kriminalistům. Na základě zjištěných skutečností a podrobného šetření se kriminalistům podařilo ustanovit podezřelou osobu z činu. Ve čtvrtek 15. července zadrželi mladistvou osobu a následně ji obvinili ze spáchání provinění těžké ublížení na zdraví a krádeže.

Mladistvý je obviněný, že ve čtvrtek 8. července 2021 v nočních hodinách v Šumperku fyzicky napadl dva muže bez domova a jednoho z nich navíc okradl o mobilní telefon, cigarety a menší hotovost. Jeden z poškozených, pětapadesátiletý muž na následky zranění zemřel.

Kriminalisté podali krajskému státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí mladistvého do vazby, který soud akceptoval a poslal jej do vazby.

Vzhledem k tomu, že z činu je obviněný mladistvý, hrozí mu za provinění poloviční trestní sazba, tedy trest odnětí svobody na čtyři až osm let (dle trestního zákoníku osm – šestnáct let).

Z důvodu, že se jedná o mladistvou osobu, nebudou policisté k případu poskytovat podrobnější informace.

Autor: por. Mgr. Libor Hejtman
Ilustrační snímek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář