Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Koronavirus Královehradecký Kultura Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Policie Politika Praha Složky IZS Středočeský Technika Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

NA AKTUÁLNÍ TÉMA: Respirátory i nadále ve vnitřních prostorách zůstávají! Výjimku budou mít jen vážně nemocní lidé s potvrzením od lékaře

ČESKO – Vláda dnes na svém mimořádném jednání přijala upravené aktualizované nařízení o povinnosti nosit respirátory ve vnitřních prostorách. Nosit respirátory tak platí i nadále. Potvrdil to ministr zdravotnictví Adam Vojtěch s tím, že Lidé, kteří respirátor nemohou ze zdravotních důvodů nosit, ho tak nebudou muset mít nasazený, ale za předpokladu, že budou mít potvrzení od lékaře.

„Doplnili jsme odůvodnění mimořádného opatření o ochraně dýchacích cest podle požadavků Nejvyššího správního soudu. Ten nezpochybnil samotné opatření, ale požadoval jeho podrobnější zdůvodnění. Respektujeme jeho názor a snažili jsme se maximálně vyhovět jeho požadavkům. Doplněné MO platí od 31.7.,“ říká ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Odůvodnění ministerstvo zdravotnictví  podložilo daty ze zahraničních odborných studií. Ty dokládají význam ochrany dýchacích cest a její pozitivní vliv na zmírňování šíření nákazy. Opatření obsahuje 20 stran argumentů. „Konzultovali jsme ho s hygieniky, zdravotními ústavy a experty skupiny MeSES,“ říká Adam Vojtěch.

Ministerstvo zdravotnictví také doplnilo výjimku z nošení ochranných prostředků pro osoby, které mají lékařské potvrzení o tom, že je nemohou používat ze závažných zdravotních důvodů. Tito lidé použijí roušku. Ve výjimečných případech, když to bude uvedeno v lékařském potvrzení, nemusí ani tu,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

„Prosím všechny, aby dodržovali toto opatření, pokud je to jen trochu možné,“ dodal Adam Vojtěch.

Autor: redakce

 

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář