Auto-Moto Doprava HZS Krimi LZS Moravskoslezský Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Při střetu dvou osobních aut na Opavsku se těžce zranili tři lidé! Na místě zasahoval i vrtulník leteckých záchranářů

OPAVSKO – Zdravotnická záchranná služba zasahovala v sobotu v noci u vážné dopravní nehody na Opavsku. Střet dvou osobních automobilů na silnici mezi Opavou a Hradcem nad Moravicí, byl krajským operátorům nahlášen před půl dvanáctou. Oznámeno bylo pět zraněných a na místo události proto zamířily pozemní týmy ZZS z Opavy a Vítkova, stejně jako ostravský vrtulník letecké záchranné služby.

Záchranáři ošetřovali tři osoby, které ve vozidlech cestovaly: Dvacetiletý muž byl po nehodě v bezvědomí a ohrožení života. Lékař ZZS u něj při prvotním vyšetření zjistil těžké zranění obou dolních končetin a hrudníku. Posádky zajistily dva žilní vstupy pro podávání léků, následně také dýchací cesty pacienta a přístrojem řízenou ventilaci. Posádka vrtulníku pak muže šetrně přepravila do ostravské Fakultní nemocnice.

Tamtéž byla, pozemním týmem ZZS, transportována i dospívající dívka, která musela být z havarovaného vozidla vyproštěna s poraněním dolní a horní končetiny, hlavy a hrudníku. Také její stav byl vážný.

Třiatřicetiletého muže zajistili záchranáři krčním límcem a pomocí vyprošťovacího rámu přemístili do sanitního vozidla. Ošetřen byl s poraněním hlavy a hrudníku a následně předán do péče urgentního příjmu Městské nemocnice Ostrava.

FOTOGALERIE…

Na místo události byla okamžitě povolána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Opava a jednotka dobrovolných hasičů Opava-Kylešovice. Spolu s hasiči na místo vyrazily i tři sanitní vozy zdravotnické záchranné služby a vrtulník letecké záchranné služby.

Hasiči po příjezdu na místo události museli ihned zajistit vozidla proti požáru a poskytnout předlékařskou pomoc všem osobám. Z prvního automobilu následně hasiči vyprostili pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení dvě osoby. Z druhého vozidla zachránili bez použití vyprošťovacího zařízení jednu osobu. S touto osobou ve vozidle cestoval i pes, který byl předán do péče přítomné hlídce městské policie.

Po vytažení všech osob z havarovaných automobilů asistovali hasiči přítomným záchranářům při ošetřování zraněných a následném transportu do připravených sanitních vozů. Na místo události přiletěl i vrtulník letecké záchranné služby Moravskoslezského kraje, kterému hasiči připravili místo pro přistání. Po celou dobu zásahu a vyšetřování příčiny nehody byla komunikace uzavřená.

Po dokončení záchranných a likvidačních prací provedli hasiči úklid komunikace a její následné zprovoznění.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl
a HZS MSK

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář