Auto-Moto Doprava HZS Jihočeský Krimi Policie Pomáháme Sbor dobrovolných hasičů Složky Integrovaného Záchranného Systému Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Nechtěné použití systému eCall ve vozidle zalarmovalo složky IZS v Čimelicích! Hasiči marně hledali havarované vozidlo


ČIMELICE – Složkám Integrovaného záchranného systému ČR byla nahlášena dopravní nehoda – vyproštění osob v katastru obce Čimelice. Jednalo se o nehodu oznámenou přes takzvaný systém eCall ( systém, který se sám spojí s linkou 112, pokud dojde k dopravní nehodě nebo řidič použije tlačítko ve vozidle).

Jednotka hasičů na místě události žádnou nehodu ale nenašla a po domluvě s operačním střediskem pokračovala společně se ZZS, PČR a HZS PÍSEK ve vyhledávání vozidla v okolí Čimelic.

Nakonec bylo zjištěno, že se jednalo o nechtěné použití tohoto systému a jednotky se proto vrátily zpět na základny.

Jednotky na místě:
JSDH MIROVICE
HZS PÍSEK

Autor: redakce
Ilustrační snímek

Váš komentář

Vaše zpráva

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz