Auto-Moto Cestování Doprava HZS Krimi Policie Složky IZS Středočeský Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

JUSTICE: Za usmrcení sedmiletého chlapce na autobusovém nádraží ve Slaném odešel řidič s roční trest s dvouletým odkladem! Na místě se proti verdiktu odvolal

KLADENSKO – S ročním trestem vězení s dvouletým odkladem dnes od okresního soudu odešel řidič autobusu, který vloni v červnu vjel na zastávku na autobusovém nádraží ve Slaném a najel do skupinky dětí! Při tragické nehodě zemřel sedmiletý chlapec. Jeho bratr byl zraněn.

Záchranáři se tehdy asi hodinu snažili mladšího z chlapců resuscitovat, bohužel dítě následkům těžkého zranění na místě zemřelo. Řidič Karel B. policistům přiznal, že autobus řídil v pantoflích.

Podle soudce řidič autobusu řídil v nevhodné obuvi a nevěnoval se plně řízení! Nepřizpůsobil rychlost prostoru autobusového nádraží ve Slaném a následně nezvládl řízení a narazil do autobusové zastávky, kde na spoj čekala skupinka dětí. Některým se podařilo včas uskočit, takové štěstí ale neměli dva bratři. Jeden z nich utrpěl smrtelná zranění.

Obhájce řidiče se u okresního soudu po vynesení verdiktu odvolal. Rozsudek je tak nepravomocný.

Autor: redakce

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz