Auto-Moto Doprava Dopravní podnik HZS Krimi Liberecký LZS Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

AKTUALIZUJEME TRAGÉDII: Při pádu kabinky lanovky na Ještědu zahynul strojvedoucí

LIBERECKO – Dnes kolem 13.30 hodiny přijali záchranáři zprávu o pádu jedné kabiny na lanové dráze Ještěd v Liberci. Jeden člověk zřícení kabinky lanovky bohužel nepřežil. Šlo o strojvedoucího, který byl v době pádu v kabině sám.

Druhá kabina, která ji vyvažovala, stále visí na laně a jednotky Integrovaného záchranného systému ČR vyprošťují její posádku, kterou tvoří 14 lidí. Pří pádu kabiny na Ještědu zahynul strojvedoucí. Vrtulník pražských hasičů byl během letu odvolán. Podle velitele zásahu HZS Libereckého kraje není již na místě potřeba.

V současné době hasiči-lezci evakuují cestující a druhého strojvedoucího z druhé kabiny lanové dráhy pomocí automobilového žebříku. Okolnosti pádu kabiny lanovky vyšetřují na místě policisté.

Hasiči evakuují cestující z druhé kabinky lanové dráhy… Foto: čtenář

Zjišťujeme další informace.

PSALI JSME TAKÉ: AKTUÁLNĚ DRAMA: U pádu kabiny lanové dráhy na Ještědu zasahují všechny složky Integrovaného záchranného systému! Na místě je několik zraněných

Autor: Honza Vraný
Zdroj: Policie ČR
Foto: Tomáš Tom

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz