Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Koronavirus Královehradecký Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Politika Praha Složky IZS Středočeský Technika Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

NA AKTUÁLNÍ TÉMA: Povinnost nosit respirátory dneškem na většině míst končí! Nutné budou už jen v hromadné dopravě či zdravotnických a sociálních zařízeních

ČESKO – Povinnost nosit respirátory a roušky dneškem na většině míst končí! Zůstává pouze povinnost mít nasazené dýchací cesty v hromadné dopravě a také v nemocničních a sociálních zařízení.

Plošné nošení roušek tak od 14. března 2022 po dvou letech končí.  Dneškem se tak výrazně zmírnila pravidla pro nošení respirátorů, které byly doposud povinné ve všech vnitřních prostorách. Od pondělí tak již nebudou potřeba ani v obchodech nebo na úřadech.

Naopak i nadále ale povinnost nosit respirátory zůstává ve veřejné dopravě: ve vlacích, MHD, autobusech, či v kabinách lanovek nebo taxících či v sociálních a zdravotnických zařízeních.

Ode dneška tak už jsou respirátory povinné pouze ve veřejné dopravě a zdravotnických a sociálních zařízeních za stejných podmínek jako dosud. I nadále platí možnost každého, kde je účasten veřejného zdravotního pojištění, nechat se jednou za měsíc bezplatně preventivně otestovat PCR testem.

Ministerstvo zdravotnictví ČR pak úplné rozvolnění a zrušení respirátorů očekává od dubna.

Autor: redakce

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz