Auto-Moto Doprava HZS Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Krimi Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Politika Pomáháme Praha Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Středočeský Technika Ústecký Vysočina YouTube Z domova Zahraničí Zajímavosti Zlínský Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS: Hasiči hasičům – výšková technika pro Ukrajinu opustila Česko

ČESKO / UKRAJINA – Z areálu Záchranného útvaru HZS ČR v Hlučíně vyjela brzy ráno kolona hasičských aut směrem k ukrajinským hranicím. Hasičské sbory napříč Českou republikou posílají do obléhaných měst výškovou techniku, o kterou ukrajinští hasiči žádali. 

Včera těsně před pátou hodinou ráno vyjela z areálu Záchranného útvaru Hasičského záchranného sboru České republiky v Hlučíně kolona hasičských tahačů s návěsy plně naloženými výškovou technikou pro ukrajinské hasiče směrem do Polska.

Kolem půl šesté ráno hasiči překročili za asistence policejního doprovodu česko-polské hranice a pokračují dále směrem na Ukrajinu, kde by mohli být kolem poledne. Výškovou techniku si na místě převezmou polští hasiči a ti je pak ukrajinským kolegům předají.

Celkově šest kusů výškové techniky, které budou v průběhu dvou dní transportovány, jsou z Hasičských záchranných sborů jednotlivých krajů. Jedná se o tři kusy automobilových plošin AP 27 a tři kusy automobilových žebříků AZ 30. Technika má veškeré revize platné, je po technických prohlídkách, je bezpečná a ihned použitelná k provozu.

Kromě výškové techniky odjela také auta s elektrocentrálami a potřebným osvětlovacím zařízením.

V následujícím týdnu bude humanitární akce s výškovou technikou doplněna o další automobilový žebřík, který daruje obec Koryčany.

Autor: kpt. Mgr. Pavla Jakoubková, DiS.

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz