Auto-Moto Doprava HZS Krimi LZS Moravskoslezský Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Záchranáři na Opavsku včera zasahovali u dvou zraněných mužů! Jeden se vážně zranil při nehodě auta a druhý po pádu z okna

OPAVSKO – Pozemní posádky záchranářů Moravskoslezského kraje spolu s vrtulníkem zasahovaly u dvou zraněných mužů na Opavsku.

Nejprve byli operátoři ZZS před půl třetí informováni o dopravní nehodě motocyklisty, který v obci Holasovice narazil do osobního vozidla. Jednatřicetiletý muž jevil známky otřesu mozku, utrpěl poranění horní končetiny a trupu. Záchranáři jej zajistili pánevním pásem a uložili do podtlakové matrace. Po ošetření byl transportován do zdravotnického zařízení vrtulníkem.

Před sedmnáctou hodinou vyrážely týmy k nahlášenému pádu osoby z okna domu v Hněvošicích. Čtyřiačtyřicetiletý muž byl krátce v bezvědomí, zasahující lékař při prvotním vyšetření vyslovil podezření na vážné poranění páteře. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej posádka leteckých záchranářů přepravila k další léčbě.

Oba pacienti byli předáni týmu urgentního příjmu ostravské Fakultní nemocnice.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz