HZS Krimi LZS Moravskoslezský Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Při ranním požáru v domově pro seniory v Kopřivnici se zranili dva lidé

KOPŘIVNICE – Osm jednotek hasičů zasahovalo dnes brzy ráno v Kopřivnici na Novojičínsku, kde hořel byt v pátém patře zdejšího domova pro seniory. Zraněny (nadýchány kouřem) byly dvě osoby, hasiči evakuovali dalších 54 osob do bezpečí. Předběžná škoda byla hrubě odhadnuta na víc než jeden milion korun (bude se ještě upřesňovat), příčina vzniku požáru je v šetření.

Operační středisko hasičů bylo o požáru v kopřivnickém středisku sociálních služeb informováno ve středu krátce po půl páté ráno.

Pomoci vyjela zdravotnická posádka z nedaleké základny, k zásahu však musely být následně dovolány ještě další dvě, včetně týmu pro specializované činnosti z Ostravy. Ošetřena byla žena seniorského věku s popáleninami II. stupně v oblasti obličeje a horní končetiny. Záchranáři ji podali léky tlumící bolest a kyslík, poté zajistili přepravu pacientky do ostravského popáleninového centra.

FOTOGALERIE…

Osmaosmdesátiletá žena byla zasažena zplodinami hoření a po ošetření ji tým RZP předal do další léčby na interním oddělení nemocnice v Novém Jičíně.

Záchranáři na místě zkontrolovali zdravotní strav dalších patnácti obyvatel domu, u žádného z nich však nebylo nutné ošetření, či hospitalizace.

Do České ulice vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Kopřivnice, Nový Jičín a Ostrava-Zábřeh, odkud přijel velký evakuační autobus Irisbus. Společně s nimi pět jednotek dobrovolných hasičů – Kopřivnice, Štramberk, Příbor, Frenštát pod Radhoštěm a Starý Jičín.

Hořelo v bytě v pátém patře (6. NP) domu, hasiči dostali požár pod kontrolu za půl hodiny. Další půlhodinu jim zabralo dohašování s odvětráváním pomocí přetlakového ventilátoru a kontrolou okolních bytů, a to i nad a pod místem požáru.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz