HZS Karlovarský Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

OBRAZEM: Požár chaty v osadě Luhov u Toužimi zaměstnal čtyři hasičské jednotky

LUHOV U TOUŽIMI – Požár chaty v osadě Luhov u Toužimi byl včera odpoledne viditelný na velkou vzdálenost. Operační středisko na místo požáru vyslalo čtyři jednotky hasičů.

Další oznamovatelé volající na tísňovou linku uvedli, že oheň se šíří na okolní pozemky a ohrožuje další chaty, vyhlášen tak byl druhý stupeň požárního poplachu a na místo vyslalo operační středisko další dvě jednotky hasičů. První jednotka na místě potvrdila, že se jedná o požár jedné chaty.

FOTOGALERIE…

V době příjezdu hasičů na místo byla chata již celá v plamenech. Hasiči se současně s likvidací požáru zaměřili na ochranu okolí. Další chaty se tak podařilo před plameny ochránit. V hořící chatě hasiči po uhašení plamenů důkladným průzkumem vyloučili, že by se uvnitř někdo nacházel.

Zásah trval hodinu a půl, příčina požáru je v šetření, škoda způsobená požárem je předběžně odhadnuta na jeden milion korun.

Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz