HZS Krimi LZS Moravskoslezský Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

TRAGÉDIE: Záchranáři dnes zasahovali u těžkých pracovních úrazů: V Ostravě přimáčkl stroj dělníka a na Opavsku zranil lis na ovoce ženu

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – U dvou vážných pracovních úrazů zasahovaly dnes týmy záchranářů Moravskoslezského kraje. K prvnímu vyjížděly ostravské posádky v půl deváté ráno. K další následně vzlétali letečtí záchranáři a vyjížděl tým rychlé zdravotnické pomoci z Krnova.

Třiapadesátiletý muž byl přimáčknut strojem v jedné z ostravských firem. Po jeho vyproštění se ukázalo, že u něj došlo k selhání všech základních životních funkcí. Zasahující lékařka zjistila poranění hrudníku a horní končetiny. Záchranáři se snažili o obnovu krevního oběhu postiženého, a to za pomocí nepřímé srdeční masáže, léků podávaných do kostní dřeně, defibrilačních výbojů a dalších opatření. Tři čtvrtě hodiny prováděná rozšířená resuscitace však nevedla k záchraně a muž na místě podlehl zraněním, která utrpěl.

Do Sosnové na Opavsku spěchali pak záchranáři o čtyři hodiny později. Žena ve věku třiadvaceti let byla zraněna lisem na ovoce. Vyprostit její horní končetinu museli přivolaní hasiči. Ještě předtím však pacientku zajistili záchranáři pomocí léků. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče zraněnou transportoval do zdravotnického zařízení vrtulník. Předána byla na oddělení urgentního příjmu ostravské Fakultní nemocnice.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz