Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Kultura Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Politika Praha Středočeský Technika Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

SMUTNÉ VÝROČÍ – NEZAPOMENEME: Před 72 lety byla po komunistickém vykonstruovaném soudním procesu popravena Milada Horáková

PRAHA – Dnes je tomu přesně 72 let, kdy komunisté zavraždili právničku a političku Miladu Horákovou! Popravena byla v ranních hodinách 27. června 1950 na dvoře pankrácké věznice jako poslední ze čtyř odsouzených k trestu smrti.

Stala se tak obětí vykonstruovaného soudního procesu, na jehož základě byla jako jediná žena za údajnou velezradu a špionáž odsouzena k trestu smrti.  Není ani známo, kde skončily ostatky Milady Horákové. Urnu s popelem totiž rodina popravené na vykonavatelích trestu nevymámila.

Miladě Horákové byl posmrtně udělen řád T. G. Masaryka I. třídy, medaile svobody a Záslužný kříž. Den její smrti se stal Dnem památky obětí komunistického režimu.

ČEST JEJÍ PAMÁTCE… 

Autor: redakce

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz