Auto-Moto Doprava HZS Krimi LZS Moravskoslezský Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Sedmdesátiletý motorkář se těžce zranil při střetu s osobním autem v Českém Těšíně

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Posádky záchranářů Moravskoslezského kraje zasahovaly v průběhu pátku hned u několika dopravních nehod motocyklistů. Nejvážnější z nich se odehrála na Karvinsku a zasahovaly při ní dva týmy.

Krajské operační středisko bylo o střetu osobního vozidla a motocyklu v Českém Těšíně informováno dvacet minut po třetí hodině odpolední. První záchranáři byli na místě za čtyři minuty od převzetí výzvy k zásahu.

Sedmdesátiletý muž utrpěl při kolizi vážné poranění hrudníku a dále pak dolní i horní končetiny. Byl při vědomí a se záchranáři komunikoval. Posádky jej zajistily krčním límcem, končetinovou dlahou a následně uložily do podtlakové matrace. Podaly dále potřebné léky a kyslík. Přes veškerou péči se stav pacienta dále zhoršoval a došlo k selhání dýchání. Lékař proto musel přistoupit k intubaci a jeho převedení na přístrojem řízenou ventilaci.

V době předání na urgentním příjmu FN Ostrava přetrvával stav přímého ohrožení života.

Okolnosti vážné nehody i nadále vyšetřují dopravní policisté.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz