HZS Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Středočeský Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Při požáru velkokapacitního seníku na Mladoboleslavsku byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

MLADOBOLESLAVSKO – Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje přijalo v pátek  minutu před osmnáctou hodinou tísňovou zprávu o stoupajících plamenech ze střechy velkokapacitního seníku v obci Dolní Slivno na Mladoboleslavsku. 

Operační důstojník k požáru vyslal profesionální hasiče z Benátek nad Jizerou a Mladé Boleslavi spolu s dobrovolnými hasiči obcí Dolní Slivno a Chotětov. Už deset minut od nahlášení události byla na místě první jednotka, která po provedeném průzkumu potvrdila, že požár zasáhl budovu o půdorysu 70×20 metrů.

Velitel zásahu nechal zvýšit poplachový stupeň na druhý a k místu události vyjeli profesionální hasiči ze Staré Boleslavi a Milovic a dobrovolní hasiči obcí Benátky nad Jizerou, Brandýs nad Labem, Mělnické Vtelno a Sudovo Hlavno.

Hasební práce probíhaly také ze dvou výškových technik a nasazeno bylo několik vodních proudů. Za pomoci nakladačů ze zemědělského družstva a Záchranného útvaru HZS ČR Zbiroh a Hlučín probíhalo vyvážení balíků a jejich následné dohašování. K plynulé dodávce vody bylo zřízeno čerpací stanoviště a voda byla na požářiště dovážena kyvadlově cisternami.

Ještě týž den hodinu před půlnocí mohl být poplachový stupeň snížen na základní a došlo k redukci jednotek. Hasební práce následně probíhaly celou noc. Kromě toho se zasahující jednotky zaměřily na vyhledávání a dohašování skrytých ohnisek. Čtvrthodinu po páté hodině ranní v sobotu 9. července se podařilo dostat požár pod kontrolu a mohla být nahlášena jeho lokalizace. Během dne se na místě ještě vystřídali profesionální hasiči z Bělé pod Bezdězem a  dobrovolné jednotky obcí Bělá pod Bezdězem a Kropáčova Vrutice.

Škoda na objektu a na uskladněných balících sena a slámy byla majitelem vyčíslena na deset milionů korun. Příčina požáru je předmětem dalšího vyšetřování.

Stanice Benátky nad Jizerou, Stará Boleslav a Mladá Boleslav byly zálohovány dobrovolnými jednotkami obcí Brandýs nad Labem, Lysá nad Labem a Mladá Boleslav – Podlázky, které držely pohotovost na svých zbrojnicích.

Autor: kpt. Ing. Tomáš Bakalář

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz