Auto-Moto Doprava HZS Jihočeský Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

DRAMA: Na Krumlovsku havaroval kamion, který se převrátil na bok a narazil do stromu! Hasiči řidiče vystřihávali ze zdemolované kabiny vozu

KRUMLOVSKO – U vážné nehody nákladního automobilu na silnici třetí třídy mezi Novou Vsí a Brlohem na Krumlovsku zasahovaly dnes dopoledne všechny složky Integrovaného záchranného systému ČR.

Kamion převážející štěrk se tam převrátil na bok a kabinou narazil do stromu. Hasiči ze stanice Křemže tak museli zraněného řidiče, který byl zaklíněný v kabině vyprostit rozříznutím střechy. Během celého vyprošťování, které v těchto podmínkách zabralo 40 minut, řidič s hasiči komunikoval a byl v péči záchranářů.

FOTOGALERIE…

Hasiči zachytávají vytékající provozní kapaliny do nádob a sorbentem zlikvidovali skvrny na vozovce. Ke znečištění životního prostředí se tak podařilo zabránit.

Specializovaná firma bude havarovaný kamion vracet na kola a hasiči pak budou ještě provádět úklid komunikace. Okolnosti nehody vyšetřují dopravní policisté.

Zdroj: HZS Jihočeského kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz