Auto-Moto Doprava Dopravní podnik Finance Kultura Technika Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS: Mezi Litvínovem a Mostem přestanou od 1. září jezdit tramvaje. Výluka potrvá do konce roku

MOSTECKO – Mezi Litvínovem a Mostem přestanou od 1. září dočasně jezdit tramvaje a nahradí je autobusy. Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova plánuje výluku až do konce roku kvůli probíhající rekonstrukci tramvajové tratě v úseku Litvínov – Záluží.
Upozorňujeme cestující, že od 01. 09. 2022 od 00:01 hodin bude probíhat výluka tramvajového provozu na linkách č. 1, 3, 4 a 40 v celé jejich trase a náhradní autobusová doprava bude zavedena z Litvínova až do Mostu (tramvaje na lince č. 2 budou po celou dobu v provozu). Náhradní autobusová doprava bude provozována podle současných jízdních řádů v plném rozsahu.
Cestující dále upozorňujeme, že zastávka Most, rozcestí Kopisty bude po celou dobu výluky v režimu „Na znamení“. Kromě zastávek Litvínov, Citadel; Litvínov, stadion (směr Citadela); Litvínov, Technické služby budou autobusy náhradní dopravy zastavovat v náhradních zastávkách mimo tramvajové zastávky. I na zastávkách v úseku Most, sportovní hala – Most, Čs. mládeže nebudou autobusy náhradní dopravy zastavovat v tramvajových zastávkách na tramvajovém pásu, ale v přilehlých autobusových zastávkách.
Výluka je dána plánovanou rekonstrukcí tramvajové otočky v Záluží. V zastávkách bude rovněž informace o výluce a umístění náhradních zastávek vylepena. Výluka je plánována cca do 12/2022 – o přesném datu ukončení výluky budou cestující včas informováni. Délka výluky záleží na provedení dodavatelských prací a na zahájení zkušebního provozu. Výluka v celé trase je pro cestující jednodušší v tom, že nemusí docházet k přesunu cestujících z autobusů do tramvají. Doufáme, že se podaří tramvajovou trať v nejbližších měsících zprovoznit a cestující se v novém roce svezou na nově zmodernizované trati. Děkujeme cestujícím za pochopení.
Autor: Jiří Holý
Ilustrační snímek
Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz