Karlovarský Kultura politici Politika Pomáháme Technika Turistika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

TURISTIKA: Pěší visutá lávka přes Ohři na Svatošských skalách u Lokte musela být pro turisty z bezpečnostních důvodů uzavřena kvůli hnilobě prken!

LOKET – Pěší visutá lávka přes Ohři na Svatošských skalách u Lokte v Karlovarském kraji musela být z bezpečnostních důvodů pro turisty uzavřena kvůli hnilobě prken.

Ve středu 9. listopadu se uskutečnila prohlídka visuté lávky přes řeku Ohři ve Svatošských skalách, která je ve vlastnictví města Loket. Prohlídky se zúčastnili Ing. Zdeněk Bednář, Ing. Kateřina Smolíková, Bc. Roman Říha, Ing. Jan Procházka a Ing. Milena Navrátilová.

Vzhledem k zařazení nosné konstrukce do stavebního stavu VII – havarijní a stupně použitelnosti mostu 5 – nepoužitelný, doporučil Ing. Procházka a Ing. Navrátilová (Pontika s. r. o.), kteří lávku řadu let pravidelně sledují a kontrolují, lávku ihned uzavřít. V předchozích letech byly prováděny opravy v souladu s doporučeními revizních zpráv, které nutnost uzavření lávky oddálili. Bohužel nyní je rozsah hniloby prken rozsáhlý. Řeku je nyní možné přejít o pár stovek metrů zpět proti proudu přes novou lávku, kterou vybudoval Karlovarský Kraj.

„Aktuálně Pontika s. r. o. připravila projektovou dokumentaci na rekonstrukci lávky. Na financování nové lávky hledáme externí zdroje,“ dodává vedoucí odboru správy majetku města Loket Kateřina Smolíková.

Autor: redakce
Zdroj: Město Loket

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz