HZS Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Středočeský Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

AKTUALIZUJEME: Výbuch a následný požár bytu v panelovém domě ve Slaném popálil 34letého muže! Kouřem se nadýchal i jeden zasahující policista

SLANÝ – Všechny složky Integrovaného záchranného systému vyjížděly dnes krátce před 2. hodinou v noci do Slaného. Právě tam, v jednom bytě panelového domu v Žižkově ulici, došlo k výbuchu a následnému požáru.

Příčiny a okolnosti celé události nyní budou předmětem vyšetřování kladenských kriminalistů, jednou z vyšetřovacích verzí, se kterou kriminalisté pracují, je výbuch varny na výrobu drog a následný požár.

Během dnešního dne proběhne ze strany kriminalistů a specialistů OKTE ohledání místa požářiště, které do současné doby nebylo možné vzhledem k dohašovacím pracím hasičů na místě. Následně bude stanovena i právní kvalifikace v celé věci, nicméně kladenští kriminalisté budou případ pravděpodobně prověřovat pro obecné ohrožení.

V bytě, kde požár vzniknul, došlo ke zranění 34letého muže, který byl s popáleninami předán do péče záchranářů a převezen do nemocnice. Další zraněnou osobou byl policista, který na místě zasahoval a podílel se na evakuaci 77 osob z okolních bytů, který se nadýchal kouře a byl taktéž předán do péče zdravotníků.

Autor: por. Ing Bc. Barbora Schneeweissová
Policie ČR

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz