dobrovolní hasiči HZS Krimi Liberecký Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

AKTUALIZUJEME: Tragický požár roubenky v Novém Boru – Arnultovicích má již druhou oběť! Hasiči nalezli ohořelé tělo patrně spolumajitele domu

NOVÝ BOR / ARNULTOVICE – Dvě oběti má včerejší tragický požár roubenky v Novém Boru – Arnultovice! Kriminalisté společně s hasiči totiž dnes objevili v patře vyhořelého domu lidské tělo bez známek života zavalené sutinami. Po jeho vyproštění se budou kriminalisté věnovat jeho identifikaci.

Jak jsme již informovali, včera  před pátou hodinou ranní  krajské policejní operační středisko přijalo z linky 112 informaci o požáru podstávkového domu v části Nového Boru zvané Arnultovice. S ohněm Hasičský záchranný sbor bojoval několik hodin. V průběhu hasebních činností bohužel utrpěl 39 letý zasahující dobrovolný hasič úraz, když se na něj zřítil v domě strop. O záchranu jeho života zdravotníci pak marně bojovali, zemřel ještě před transportem do nemocničního zařízení.

Služba kriminální policie a vyšetřování českolipského územního odboru nyní zjišťuje nejen příčinu samotného požáru, ale také okolnosti, za kterých došlo k úrazu zasahujícího dobrovolného hasiče. V tuto chvíli nemůžeme vyloučit ani to, že se v době požáru v domě nacházel  jeho 73letý spolumajitel, kterého od rána  vedeme jako pohřešovaného.

Vstup do domu včera nedovoloval jeho narušená statika, kterou bylo nutné zajistit. Ohledání požářiště navíc budeme moci provést až potom, co vychladne. Předpokládáme, že k tomu dojde nejdříve v pozdních odpoledních hodinách, ale možná také až zítra.

Autor: por. Bc. Ivana Baláková

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz