Auto-Moto Doprava HZS Krimi Olomoucký Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

ZAUJALO NÁS: Téměř dvě desítky událostí na Štědrý den evidují hasiči v Olomouckém kraji

OLOMOUCKÝ KRAJ – Téměř dvě desítky událostí na Štědrý den evidují hasiči v Olomouckém kraji, pestrostí zásahů v podobě technických pomocí, zásahů u dopravních nehod či požáru i pomoci kolegům jiných složek IZS, se nijak neodlišuje od běžných všedních dnů. 

Za zmínku například stojí zahoření v kuchyni rodinného domku v Tučíně na Přerovsku, obyvatelům se požár z větší části podařilo uhasit samostatně, dohašení a kontrolu po požáru zde poté řešily jednotky profesionální z Přerova, za dobrovolné hasiče z Radslavic, Tučína a Přerova. Náročnější zásah likvidovali také hasiči v Mohelnici po zahoření trafostanice, sloupu a okolní technologie. K likvidaci bylo nutné využít několika speciálních hasících přístrojů. Druhý požár na Přerovsku, v tomto případě přímo ve městě Přerov, ulice Husova, likvidovala jednotka profesionálů stanice Přerov s vysláním další pomoci, včasným uhašením odvolaných. Zde došlo k zahoření odpadu v průjezdu, husté zakouření se dostalo do chodeb k bytům v patrech. Hasiči avizovanou informací od ZZS prověřili možné zranění intoxikací, žádnou takovou situaci ale v místě nenalezli.

FOTOGALERIE…

V průběhu posledních, svátečních hodin zasahovali hasiči také u několika dopravních nehod, v Tovačově vypomohli u nehody s nárazem do sloupu a zraněním, v Drahotuších po střetu dvou osob s nárazem do domu a rovněž zraněním. Zde hasiči asistovali několika posádkám ZZS, včetně letecké záchranné služby. Poslední nehodou spíše technického charakteru je vytažení napadeného kamionu v Moravském Berouně na silnici, kterou dle místní znalosti tamní v zimě nezkoušejí, v kopcích a zatáčkách je běžně komunikace zafoukaná a nesjízdná, o tom se přesvědčil i řidič polského kamionu. Zpět na sjízdnou komunikaci mu vypomohla odsvědčená, již téměř historická technika hasičů z Moravského Berouna.

K běžným jiným technickým pomocem lze ke včerejším zásahům doplnit i situace kdy hasiči vyjíždějí ke kontrolám EPS, na pomoc s otevřením bytu při zapomenutých zapnutých spotřebičích či hořících svíčkách. V průběhu dne jsme rovněž několikrát vypomohli i posádkám ZZS OK, například se zajištěním místa přistání vrtulníku v Bouzově.

Autor: Zdeněk Hošák

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz