Auto-Moto Doprava HZS Jihočeský Krimi LZS Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

OBRAZEM: Na dálnici D3 u Veselí nad Lužnicí ve směru na Prahu narazil řidič osobního auta do svodidel a následně i do cisterny! Do nemocnice ho transportoval vrtulník

VESELÍ NAD LUŽNICÍ – Dnes krátce před 17.00 hodinou zasahovaly složky Integrovaného záchranného systému ČR u dopravní nehody na dálnici D3 u Veselí nad Lužnicí na Táborsku ve směru na Prahu, kde osobní vozidlo narazilo do svodidel a následně zezadu do cisterny.

S ohledem na zdravotní obtíže bylo nutné zraněného řidiče šetrně z havarovaného automobilu vyprostit, ačkoliv nebyl zaklíněn. Ještě ve voze mu byl zajištěn žilní vstup a nasazen krční límec, po celou dobu byl při vědomí.

Následně byl řidič imobilizován celotělovou vakuovou matrací a byl na místo přivolán vrtulník leteckých záchranářů. Muž při nehodě utrpěl poranění hrudníku a podezření na poranění páteře. Ve stabilním stavu byl letecky transportován na traumatologii krajské nemocnice.

FOTOGALERIE…

„Nikdo další nebyl zraněn. Rádi bychom touto cestou poděkovali řidičce, která kolem nehody projížděla, za poskytnutí první pomoci zraněnému muži,“ dodala mluvčí jihočeských záchranářů Zuzana Fajtlová.

Podle policistů řidič osobního patrně usnul za volantem!  Přemohl ho mikrospánek a s autem narazil do svodidel. Poté se auto odrazilo a narazilo do nákladního automobilu.

Okolnosti vážné nehody i nadále vyšetřují dopravní policisté.

Autor: redakce
Foto: ZZS Jihočeského kraje
a Pavel Vilímek

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz