Krimi Policie Složky IZS Středočeský Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Kriminalisté od neděle prověřují podezřelé úmrtí novorozence v Březnici na Příbramsku

PŘÍBRAMSKO – Krajští kriminalisté se intenzívně věnují prověřování případu možného podezřelého úmrtí novorozeného dítěte. 

V souvislosti s podezřelým úmrtím novorozence v Březnici na Příbramsku, kterým se kriminalisté zabývají od neděle byla v rámci prověřování provedena domovní prohlídka a prohlídka jiných prostor.

Kriminalisté současně nařídili soudní pitvu, která proběhla včerejšího dne, rovněž byly zadány k vypracování i znalecké posudky. Z předběžných závěrů pitvy není zatím zřejmé, z jakého důvodu dítě zemřelo.

Událost kriminalisté i nadále prověřují, zatím nebyla stanovena ani právní kvalifikace a rovněž v souvislosti s tímto případem nebyla doposud obviněna žádná osoba. Další postup ve věci bude možné stanovit po obdržení veškerých závěrů pitvy a znaleckých posudků.

Na základě anonymního oznámení učiněného v neděli, 15. ledna 2023, se krajští kriminalisté ve spolupráci s kolegy z Územního odboru Příbram, zabývají případem možného podezřelého úmrtí novorozeného dítěte. Případ, ke kterému mělo dojít v obci Březnice, je v samotném začátku, kriminalisté se intenzívně věnují jeho prověřování, rozplétají veškeré okolnosti a provádějí důležité úkony trestního řízení.

Autor: mjr. Mgr. Vlasta Suchánková

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz