HZS Krimi Olomoucký Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Požár vstupní pokladny a přilehlé dřevěné kůlny v areálu arboreta Paseka na Olomoucku zaměstnal čtyři hasičské jednotky

OLOMOUCKO – Pomoc čtyř jednotek z řad profesionálních a dobrovolných hasičů si dnes v brzkých ranních hodinách vyžádal požár vstupní pokladny a přilehlé dřevěné kůlny v Pasece na Olomoucku.

Informaci o viditelných plamenech z reálu arboreta jsme prostřednictvím hovoru na linku 112 přijali krátce po čtvrté hodině ranní (04:12), s doplněním možného nebezpečí tlakových láhví uvnitř objektu, přesněji pokladny s menší prodejnou.

FOTOGALERIE…

K místu ihned vyrazily profesionální jednotky Uničov a Šternberk, za posílení dobrovolnými hasiči Dlouhá Loučka a Uničov.  Průzkumem potvrdily rozsah zahoření s celkovým rozšířením na ploše 5×15 metrů, navíc ve střešní části s umístěným zdrojem výroby elektrické energie, FVE panely. „Z požářiště jsme dostali do bezpečného místa avizované dvě tlakové láhve, dále pak z hořících prostor hasiči vynesli různé vybavení,“ dodávají hasiči.

Co stojí za přesnou příčinou vzniku požáru aktuálně šetří hasičský vyšetřovatel ve spolupráci s PČR, při požáru nedošlo k žádnému zranění. Výše způsobené škody je v tuto chvíli evidována v částce do 100 tisíc korun.

Autor: Zdeněk Hošák 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz