dobrovolní hasiči HZS Krimi Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů ZZS

OBRAZEM: U požáru kotelny v rodinném domě v obci Hošťálková na Vsetínsku zasahovaly tři hasičské jednotky

VSETÍNSKO – Dnes v noci vyjely tři jednotky hasičů k požáru kotelny v rodinném domě v obci Hošťálková na Vsetínsku. Hlášení o požáru přijali hasiči v 00:47 hodin.

Na místo dojely pouze jednotky SDHO Hošťálková a Jablůnka. HZS Zlínského kraje stanice Vsetín při jízdě na místo požáru zapadla.

V době příjezdu dobrovolných jednotek byl požár prakticky uhašen oznamovatelem. Bylo provedeno odvětrání místností přetlakovým ventilátorem a k dohašení byl nasazen jeden vysokotlaký proud vody.

FOTOGALERIE…

S termokamerou dobrovolných hasičů z Jablůnky byla provedena kontrola teplot stavebních konstrukcí. Silnice v okolí místa požáru byla jako led, proto byla povolána technika z obce, která silnici posypala inertním materiálem.

Na místo požáru se dostavil vyšetřovatel hasičů. Majitel domu mu sdělil, že na kotli sušil ořechy. Ty chytly. Hořící bedničku s ořechy nešťastně odhodil na dřevo určené na podpal, které vzápětí vzplálo. Ještě s další osobou v domě požár uhasili vodou z kbelíků.

K zranění osob nedošlo. Požár způsobil škodu v předběžné výši 30 tisíc korun.

Zdroj: HZS Zlínského kraje
Použité foto – SDHO Hošťálková
(RŽ)

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz