Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Krimi Kultura Liberecký Městská policie Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Pomáháme Praha prevence Složky IZS Středočeský Technika Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

Startuje nová bezplatná aplikace Můj strážník. Stojí za stažení…


ČESKO – Máme tu duben, což je měsíc bezpečnosti a my Vám můžeme konečně přinést dobrou zprávu týkající se dlouho očekávané aplikace Můj strážník, o které jsme Vás již v minulosti informovali. Cesta k vytvoření této aplikace nebyla rozhodně jednoduchá a padlo několik termínů k jejímu vydání, které musely být z různých důvodů posunuty.

Nyní je vše připravené k ostrému provozu v tzv. Beta verzi. Aplikace bude nyní bezplatně k dispozici prozatím na operační systém Android a najdete jí v obchodě Google Play nebo skrze stránky ZDE, kde se již zobrazuje odpočet spuštění na pondělí 3. dubna 14:00 hodin. Věříme, že si svou cestu najde v brzké době i pro uživatele Apple zařízení s operačním systémem iOS.

Vydání aplikace plánovali její tvůrci Jan a Ota Rösslerovi právě na měsíc bezpečnosti duben, neboť je aplikace primárně určená široké veřejnosti i pro případ nouze, kdy uživatel potřebuje pomoc ze strany obecní policie. Aplikace obsahuje informace o jednotlivých městech, kde je zřízena služba obecní policie. Zároveň obsahuje informace o obcích, kde strážníci slouží na základě tzv. Veřejnoprávní smlouvy. Dále jsou zde informace o konkrétní obecní policii a s tím spojená možnost přímého volání z aplikace a to na konkrétní telefonní kontakt dané policie. Díky aplikaci lehce zjistíte, jaká konkrétní obecní policie v dané lokalitě slouží. Vše funguje na základě přesného zjištění polohy mobilního zařízení a srovnání katastrálního územního celku obcí.

Aplikace obsahuje celou databázi obecních policií z celé České republiky, rozdělenou do jednotlivých krajů. Tvůrci samozřejmě nezapomněli na možnost volání na tísňové linky IZS (Integrovaného záchranného systému), které lze rovněž uskutečnit přímo z aplikace. Důvody, proč tvůrci zvolili takovýto postup volání na konkrétní telefonní (placený hovor dle tarifu jednotlivých operátorů v rámci tarifu) byl takový, že mnohdy nejsou na tísňovou linku připojeny malé obecní policie. V některých městech dochází k mylnému přesměrování hovorů do jiného města, případně uživatel netuší, kde se nachází a z nabídky na lince 156 si není schopen vybrat. Tyto nedostatky aplikace Můj strážník zcela odstranila.

Aplikace Můj strážník ještě zcela nerozvinula svůj předpokládaný potenciál, necháme se tedy překvapit, s čím ještě tvůrci přijdou a jaké novinky nám v budoucnu připraví. Za nás jim přejeme mnoho úspěchů a spokojených uživatelů, kteří si tuto skvělou novinku určitě osvojí. O budoucích plánech nám dají vědět i na svých Facebookových a Instagramových stránkách a my budeme u toho.

Nutno podotknout, že aplikace Můj strážník o uživatelích nesbírá žádná data mimo zařízení, vyžaduje pouze přístup k poloze, aby dokázala vyhledat konkrétní obecní policie a také přístup k hovorům, díky nimž lze uskutečnil přímý hovor z aplikace na obecní policii.

Autor: redakce

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz