Auto-Moto dobrovolní hasiči Doprava HZS Jihomoravský Krimi Policie požár Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Páteční vážné dopravní nehody v Jihomoravském kraji nepřežil jeden člověk a dva lidé byli zraněni


JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Včera navečer zasahovali hasiči u dvou vážných dopravních nehod. První se stala okolo sedmnácté hodiny na silnici č. 395 mezi Zastávkou a Zbraslaví. Ke druhé hasiči vyjížděli do Královopolské ulice v Brně o tři čtvrtě hodiny později. U Zbraslavi muž nehodu nepřežil. V Brně hasili auto, které vzplálo po nehodě. V autě se zranili dva muži a jednoho z nich jsme pomáhali resuscitovat. 

Z havarovaného vozu u Zbraslavi hasiči vyprostili zraněného muže, bez použití vyprošťovacího nářadí. Přes veškerou snahu zasahujících se resuscitace nezdařila. Muž cestoval ve vozidle sám. Po zadokumentování nehody jsme pomohli s naložením vozu na odtahovou službu.

Při příjezdu hasičů k požáru automobilu na Královopolské byli již oba zranění vytaženi mimo vozidlo. Policisté prováděli u jednoho muže resuscitaci. Z auta je zachránili přítomní svědci dříve, než bylo celé v plamenech.

FOTOGALERIE…

Přivolaní hasiči okamžitě začali hasit vozidlo a spolupracovat při poskytování první pomoci do příjezdu záchranné služby. Ta pak oba zraněné převzala do péče a transportovala do nemocnice. Požár hasiči měli pod kontrolou do deseti minut od vyhlášení poplachu. Za dalších dvacet minut byl požár zcela zlikvidován. Na žádost Policie ČR hasiči vrak vozidla od sloupu odtáhli. V 18:30 hodin hasiči zásah ukončili a na místě zůstali policisté.

V obou případech byly komunikace, po dobu našich zásahů, uzavřeny.

Autor: Jan Dvořák
HZS Jihomoravského kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz