Kultura Sport Technika Ústecký Z domova Zahraničí Zajímavosti Zprávy podle krajů

NAPSALI JSTE NÁM: MS v Thajském Boxu IFMA Bangkok 2023


THAJSKO /BANGKOK / DUBÍ – Na Mistrovství světa a přípravný kemp v Thajsku vyjeli čtyři závodníci z Dubského klubu Leonidas, Matěj Šimůnek 16 let 57kg, Martin Nebřenský 14let 60kg, Šimon Verner 17let 57kg, Tomáš Karel Barták 19let 63,5kg s doprovodem hlavním reprezentačním trenérem Ladislavem Horejšem.

Kempy v Thajsku jsou velice důležité, abychom drželi krok se světem, z důvodu ušetření financí jsme přípravu na seniorské i juniorské mistrovství světa spojili.

15.4. jsme celý tým vyrazili na cestu přes Prahu, Vídeň pak letadlem do Doha a pak do Bangkoku kam jme přijeli 16.5. večer. Druhý den jsme pokračovali v cestě na Pattayu.

Vše nejprve začalo přípravným kempem ve škole thajského boxu Sityodtong boxing kemp Pattaya. Kde jsme měli i to štěstí, že byla přítomna i část bojovníků ze Sityodtong USA.

FOTOGALERIE…

Každý den, kromě neděle, jak máme nastavený kemp v Thajsku, budíček 6:50, 7:00 snídaně , 7:40 odjezd na trénink , 8:00 běh 5-8km , 9:00 trénink , 11:00 oběd , 12:00 hodin: osobní volno odpočinek před tréninkem , 15:00 odjezd na trénink , 15:30 trénink , 18:00 večeře a pak osobní volno.

V tomto tempu šla příprava 17 dní a pak čekal dva nejmladší zástupce klubu Šimůnka a Nebřenského, zápas přímo na Muaythai stadionu kde měli změřit sílu s Thajci. Kluci měli několik premiér, absence chráničů, delší čas boje o 1 minutu a žádná věková hranice. Na Martina čekal o dva roky starší Thajský mladík, který Martina v prvním kole zaskočil a dostal ho do počítání. Naštěstí se Martin v čas vzpamatoval a snažil se zápas převrátit na svou stranu, což se mu povedlo částečně. Verdikt rozhodčích byla remíza a oba borci si odnesli ze zápasu na Max muaythai stadionu zlato, navíc dostal Martin ocenění za nejlepší výkon večera. Matěj měl pak soupeře ve věku 21let se skoro 200 zápasy na kontě. I přes Thajcovo mužskou vizáž se Matěj do soupeře pustil bez respektu a zasypával ho jedním úderem za druhým. Bohužel v jednom okamžiku ne úplně čistou technikou zablokoval Thajec Matějovi nohu a při pádu mu vyhodil koleno a ten nebyl schopen v zápase pokračovat a z Maxu si odváží stříbro. Tím bylo více jak polovina pobytu za námi a čekala nás cesta do Bangkoku na seniorské mistrovství světa, kde Šimon a Tomáš v kategoriích do 23 let pokusili zabojovat o nejcennější kovy.

Mezi tím se v České republice konalo republikové kolo Kids muaythai Challenge, kde si děti dovezli 6 zlatých, 3 stříbrné a 8 bronzových medailí a 11 z nich postoupilo do finále. Bohužel Martin ani Matěj se z důvodu účasti na Thajském kempu této soutěže nemohli účastnit a tím přišli o finále kde sem si na 100% jist zlatem.

A z MS si Tomáš Karel Barták odváží bronzovou medaili, ale byl to adrenalin vybojovat alespoň 1 bronz. Šimon Verner, tomu chybělo malinko štěstí, aby měl stříbro. Startoval v 16 pyramidě, kde v prvním zápase porazil Australana KO a do čvrtfinale si vylosoval favorita a několikanásobného mistra světa z Francie a Šimon mu nejvíce zatopil, ostatní soupeře Francouz porazil o třídu a jsem si jist, že byt Šimon na druhém konci pyramidy, setkali by se až ve finále. Chybělo nám tedy jen kousek štěstí v losování.

Po návratu z Thajska nás hned čekalo i finále Kids Muaythai Challenge kde se nám sice nominovalo 11 dětí, tak se kuli nemocem a tak účastnilo jen 7.

Ale ani tak není výsledek špatný, 4 x republikový šampion Radek David, Jakub Ježek, Milan Gašperec a Štěpánka Loudová, 2 x stříbro a 1 bronz.

Na tuto sezonu to ještě není vše, začátkem června čeká na Nebřenského a Gašperce zápas ČR vs Maďarsko a o další týden později Mistrovství České republiky, kde se o titul mistra utká několik Dubských bojovníků. Bohužel neuvidíme zde Matěje Šimůnka, jelikož se musí dokonale uzdravit ze zranění, aby mohl reprezentovat na MS juniorů, které se bude konat koncem září a představí se tam Martin Nebřenský, Matěj Šimůnek, Jakub Ježek a Milan Gašperec.

Poděkování všem co nás podporují: NSA, Města Dubí, Teplice a obce Novosedlice.

Dále pak firmám Stavmart s.r.o., shop Berem.cz , restaurace Rudolfka, S-Stav s.r.o., Mipaf s.r.o., Patrik Suja a Martin Knopp

Po zdravotní stránce: Fyzioterapeut Jana Šimonová a Centrum sportovní medicíny Teplice, Norbert Bidrman LEGEARTIS academy .

Foto a Video: Czechfighter.cz, K-Legendary production.

Děkuji za pomoc v přípravě : Radek Pastír a samozřejmě Sityodtong Boxing Camp, Pon Pramkhao Sityodtong, Yodbandit Sityodtong , Kru Toy Sityodtong Sriwaralak , Wara Sityodtong Sriwaraluck.

Kdo by měl zájem o skupinové nebo soukromé lekce Muaythai tak tréninky jsou pro dospělé a závodníky v Leonidas gym Dubí Pondělí od 18:30 , Středa od 19:00 a Neděle od 18:30, pro děti pak úterý a čtvrtek od 16:30 kde už mladí bojovníci mohou od 7-8 let.

Autor: Ladislav Horejš
Leonidas Gym Muay Thai Dubí