dobrovolní hasiči HZS Krimi Policie požár Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů ZZS

OBRAZEM: Noční rozsáhlý požár střechy rodinného domu v Otrokovicích zaměstnal deset jednotek hasičů


OTROKOVICE – Noční rozsáhlý požár střechy rodinného domu zaměstnal deset jednotek hasičů a byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Oznámení o požáru v Otrokovicích – Kvítkovicích přijalo na tísňovou linku krajské operační středisko hasičů v neděli krátce před půl jedenáctou večerní.

Po příjezdu hasičů byla střecha domu v plamenech. Hasiči ihned zahájili hasební práce, přičemž z hořícího domu evakuovali majitele, který ani netušil, že mu nad hlavou hoří. Z bezpečnostních důvodů evakuovali i obyvatele z přilehlých objektů. K likvidaci požáru použili hasiči několik hasebních proudů vody a požár uhasili krátce po půlnoci, kdy velitel zásahu vyhlásil likvidaci požáru. Na dohlídku zůstali na požářišti do ranních hodin místní dobrovolní hasiči a ostatní jednotky odjely zpět na své základny.

Na požářiště se dostavil vyšetřovatel hasičů, který předběžně vyčíslil škodu na jeden a půl milionu korun. Příčina vzniku požáru je v šetření.

FOTOGALERIE…

🚒 Zasahující jednotky:

HS Otrokovice

CHS Zlín

JSDHO Otrokovice

JSDHO Napajedla

JSDHO Kvasice

JSDHO Kvítkovice

JSDHO Tlumačov

JSDHO Halenkovice

JSDHP Continental Barum s.r.o., Otrokovice

JSDHP Tajmac – ZPS a.s., Zlín

Zdroj: HZS Zlínského kraje
(LJ)

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz