Jihočeský Krimi Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

KRIMI: Muže unášel proud vody k nebezpečnému jezu ve Strakonicích! Policejní hlídka přijela právě včas…


STRAKONICE – V sobotu dopoledne vyslal operační důstojník strakonickou policejní hlídku ke břehu řeky Otavy, k jezu Na Křemelce, kde kolemjdoucí paní oznámila, že do řeky spadl muž, nemůže se dostat na břeh a ona má obavu o jeho život. V blízkosti se v tu chvíli nikdo jiný nenacházel.

Když hlídka Obvodního oddělení policie Strakonice dorazila na místo, viděla muže ležícího na vodě, chvílemi se potápějícího a unášejícího proudem vody směrem k nebezpečnému jezu. Policista vešel do řeky a muže za pomoci své kolegyně vytáhli na břeh. V místě, kde policista muže zachytil, velká hloubka nebyla, muž ale nebyl schopný žádného pohybu. Když muže vytáhli z vody, byl při vědomí, s hlídkou nesrozumitelně komunikoval, na obličeji měl viditelné zranění a byl podchlazený a značně podnapilý.  Policejní hlídka přijela právě včas. Díky všímavé svědkyni a rychlému zákroku policistů byl život 56letého muže z Písku zachráněn.

Hlídka na místo přivolala zdravotnickou záchrannou službu, která si muže převzala a převezla k dalšímu ošetření do nemocnice.

Autor: por. Mgr. Jaromíra Nováková
Ilustrační snímek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz