HZS Jihočeský Kultura kulturní akce požární sport Sbor dobrovolných hasičů Sport stroj Technika Z domova Zahraničí Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS: Hasiči Jihočeského kraje mají mistra Evropy v nejtěžším hasičském sportu – v disciplínách TFA…

JIHOČESKÝ KRAJ – Profesionální hasič z Písku Michal Brousil vyhrál v německém Mönchengladbachu evropský šampionát v nejtěžším hasičském sportu – v disciplínách TFA.

Michal vybojoval zlato v individuálním závodě, kde s časem 5 minut 48 vteřin byl na čtyřech úsecích o celých třináct vteřin rychlejší než závodník na druhém místě.

Další zlato pak přidal ve štafetě, kde bojoval společně s kolegy z reprezentace Lukášem Navrátilem, Pavlem Kouříkem a Ondřejem Rybníkářem. Kluci totálně převálcovali celou Evropu časem 6 minut 23 vteřin!!! (čas druhého týmu byl „až“ 7 minut 5 vteřin)