Auto-Moto Cestování Doprava HZS Složky IZS Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

INFORMUJEME: Zítra se na hranicích u Hřenska koná velké cvičení IZS SCHÖNA 2019! Připravte se na dopravní omezení

HŘENSKO/SCHMILKA – Již zítra, tedy v sobotu 24. srpna se na česko – německých hranicích poblíž hraničního přechodu Hřensko/Schmilka uskuteční cvičení integrovaných složek záchranného systému s názvem Schöna 2019. Cvičení bude probíhat od odpoledních až do nočních hodin. Lidé by tedy měli počítat na české straně s omezením na železnici, cyklotrasách i turistických stezkách. Do cvičení se zapojí složky IZS obou států.

Od 16.30 hodin bude v obou směrech uzavřena železniční trasa v údolí Labe směrem na Německo mezi Bad Schandau a zastávkou Schöna. Příměstské vlaky budou na německé straně končit na nádraží v Bad Schandau. Uzávěra železniční trasy potrvá do přibližně 24 hodin. Labská stezka pro cyklisty i chodce bude na levém břehu řeky uzavřena od odpoledních hodin do noci mezi zastávkou Schöna a mostem přes Krippenbach. Pro cyklisty jsou připraveny objízdné trasy, je ovšem nutné počítat s jejich větší náročností, protože vedou ven z údolí Labe.

Na hranicích bude v této oblasti i zákaz vstupu na turistické stezky, vedoucí ze směru Reinhardtsdorf a Schöna zpět k Labské stezce, především se bude jednat o stezku Hirschgrundweg. Upozornění na možná omezení platí i pro řidiče, protože se v tomto místě bude pohybovat velké množství vozidel IZS a může tedy docházet k dalším uzavírkám.

Omezení v železniční dopravě:

Vlaky EC 170, 177, 179 budou nahrazeny autobusy NAD v úseku Ústí n.L. hl.n. – Dresden Hbf. a zpět,

  • 3 páry osobních vlaků (vlaky 5450, 5451, 5452, 5453, 5454, 5455)  regionální dopravy linky U28 budou ukončeny a vycházet v Dolním Žlebu, nahrazeny autobusem NAD budou v úseku Bad Schandau – Děčín hl.n. a zpět. Autobusy NAD pojedou z Děčína hl.n. do Bad Schandau a opačně po pravém břehu Labe.
  • Výletní Vlak 5275 Letní kometa pojede tento den z Dresden Hbf. do Ústí n.L. hl.n. o 2 hodiny dříve v 15.35 hodin (v čase Vánoční komety),
  • Výletní vlak 5278 Litoměřice město  – Dresden Hbf. pojede v celé trase dříve, z Litoměřic města již ve 14.40 hodin.
  • Poslední večerní vlak z Děčína s pravidelným odjezdem ve 22.41 hodin (5270) vyčká ukončení výluky a odjede z Děčína hl.n. o 38 minut opožděn.

Více informací najdete na webu: https://www.lds.sachsen.de/schoena2019/cz

 Mapa omezení:

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář