Kultura Ústecký Z domova Zprávy podle krajů

VIDEOREPORTÁŽ: Senioři z Mostu soutěží o nejkrásnější vánoční výzdobu

Vánoční světelná vázdoba u Astry v Mostě opět láká kolemjdoucí. Foto: Martin Strakoš

MOSTECKO – Senioři z Mostu se i letos zapojili do soutěže O nejkrásnější vánoční výzdobu v prostorách domovů a penzionů pro seniory. Například Domov pro seniory Astra v Mostě přichází pro letošní rok s novinkou. Místo tradičního slaněného Betlému vyrostla perníková chaloupka s postavičkami a sněhulákem. 

Podle ředitele Městské správy sociálních služeb (MSSS) v Mostě Martina Strakoše i letos vyhlásilo vedení mostecké MSSS soutěž o nejkrásnější výzdobu a tak si obyvatelé domovů a penzionů pro seniory vyzdobili vánočně laděné motivy nejen interiéry ale i extreiéry svých domovů.

Chaloupku a postavičky před domovem pro seniory Astra vyrobil výtvarník a obyvatel Astry Josef Tóth, a to metodou kašírování papíru za vydatné pomoci údržbáře a pracovníka MSSS Jana Švambera. S nápadem postavit letos místo tradičního slamněného Betlému  chaloupku s postavičkami přišla ergoterapeutka domova Vendula Miletínová, která rovněž přiložila ruku k dílu a postarala se o „vybavení chaloupky.

Nejvyšší domov pro seniory v republice, dvanáctipatrový objekt Astra v Mostě je až do nejvyššího patra vyzdoben vánočními motivy. V každém patře si tak jeho obyvatelé postavili výzdobu podle svého uvážení.

VIDEOREPORTÁŽ Z DOMOVA PRO SENIORY ASTRA V MOSTĚ:

 Videoreportáž připravil: Honza Vraný/JV PRESS

Autor: Honza Vraný

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz