Nezaradené

VIDEO: Kriminalisté zajistili drogy za několik milionů korun! Do bytu šli beranidlem

ČESKÁ REPUBLIKA – Při realizaci policisté zadrželi čtyři dealery, velké množství heroinu a značnou finanční hotovost. „Jen na vysvětlenou, případ kriminalisté realizovali už v červnu letošního roku, nicméně informovat o něm můžeme, s ohledem na zadané znalecké expertízy, až nyní,“ říká policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Samotnou realizaci případu provedli kriminalisté pátého oddělení prvního policejního obvodu čtrnáctého června. Zadržování pachatelů prováděla pražská zásahová jednotka, neboť bylo důvodné podezření, že některá ze zadržovaných osob je s největší pravděpodobností ozbrojena, což se i následně potvrdilo.

V celém případu šlo o distribuci drog, konkrétně heroinu, který zadržení v České republice prodával doslova po kilech.

V rámci prošetřování, které trvalo několik měsíců, se kriminalistům podařilo zadokumentovat desítky případů, kdy zadržení drogu prodali konkrétním osobám.

VIDEOZÁZNAM Z POLICEJNÍHO ZÁSAHU PROTI DEALERŮM…

Video ze zásahu. Autor: Policie ČR

Detektivové také rozklíčovali, jak celý „obchodní řetězec“ vznikl. Nejprve v České republice začal s heroinem obchodovat hlavní obviněný. Ten ale po čase dospěl k názoru, že už se „napracoval“ dost a proto do kšeftu přibral dalšího krajana, který za svého „zaměstnavatele“ drogu prodával. I ten ale po nějaké době „zlenivěl“ a i on si najal dalšího „pracanta“. A tímto způsobem se „klan“ rozrostl až na čtyři osoby.

V tomto směru je určitým způsobem paradoxní, že v této hierarchii poslední dělník byl policisty zadržen ve chvíli, kdy se při první své „šichtě“ učil dealerskému řemeslu.

Při zákroku kriminalisté společně se zásahovkou zadrželi celkem čtyři makedonsky hovořící muže ve věku od dvaceti do jednačtyřiceti let. U těch při následné domovní prohlídce a prohlídce jiných prostor zajistili víc než jeden kilogram heroinu, přes jeden milion korun na hotovosti, nádobíčko, pomocí kterého 40% heroin ředili na 9% a také jednu krátkou, ostrou střelnou zbraň.

Na základě těchto skutečností jsou všichni zadržení v tuto chvíli stíháni pro trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Jeden z obviněných je navíc stíhán pro trestný čin nedovolené ozbrojování. Všichni čtyři muž jsou stíháni vazebně.

Autor: Honza Vraný
Zdroj: Policie ČR

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

2 Replies to “VIDEO: Kriminalisté zajistili drogy za několik milionů korun! Do bytu šli beranidlem

Napsat komentář