Karlovarský Krimi Složky IZS Z domova Zprávy podle krajů

VIDEO: Na Karlovarsku ujížděl policistům zdrogovaný řidič Hyundaie, který měl vysloven zákaz řízení

KARLOVARSKO – Na Karlovarsku ujížděl policistům zdrogovaný řidič Hyundaie, který měl vysloven zákaz řízení! Honičku zaznamenala palubní kamera policistů ve služebním automobilu.

Ve středu dne 17. ledna 2018 prováděla ve večerních hodinách policejní hlídka z Obvodního oddělení Teplá dohled nad dodržováním veřejného pořádku a bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích. Krátce před půl desátou večer nedaleko Jankovického pramene, si policisté všimli projíždějícího vozidla značky Hyundai, ve kterém seděla jim známá osoba.

Proto se rozhodli vozidlo a její osádku zastavit a zkontrolovat. Vozidlo však začalo zrychlovat a na zapnuté zvukové a výstražné zařízení s nápisem STOP řidič nereagoval. Hlídka vozidlo pronásledovala a to ujíždělo až do obce Prameny, kde odbočilo do obce Nová Ves. Zde řidič ujíždějícího vozidla najel do závěje, ve které zapadl. Z místa se pokusil utéct, což se mu však nepodařilo. Policisté za řidičem vyběhli a zadrželi ho. Poté byl vyzván k předložení dokladů opravňujících ho k řízení motorových vozidel, které nepředložil. Kontrolou policisté zjistili, že má platný zákaz řízení všech motorových vozidel až do roku 2022.

Poté s ním provedli orientační zkoušku na přítomnost drog, která vyšla pozitivně na látku amphetamin/methamphetamin. Následně byl vyzván k lékařskému vyšetření v nemocnici s odběrem biologického materiálu, které odmítl. Při prohlídce vozidla policisté nalezli 3 sáčky s neznámou krystalickou látkou, které byly odeslány na expertízu. Řidič skončil na policejní stanici. Za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání mu tak v případě prokázání viny může hrozit až dvouletý trest odnětí svobody.

VIDEOZÁZNAM Z POLICEJNÍ HONIČKY… 

Autor: nprap. Zuzana Týřová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz