Jihomoravský Složky IZS Ústecký Z domova Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Zaměstnanci ústecké záchranky se připojují k výzvě jihomoravských kolegů

ÚSTECKÝ A JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Lékaři, záchranáři, operátoři a vlastně celý tým záchranářů je tady proto, aby pomáhal těm, kteří to potřebují. Někdy se však do tíživé situace dostanou i oni sami.

Tak se to loni v září stalo i našemu kolegovi, záchranáři z Velkých Opatovic. Tehdy dvaačtyřicetiletého Zdeňka Mikulu postihla cestou z noční služby cévní mozková příhoda. Od té doby je v péči lékařů boskovické nemocnice. Zdeněk zůstal upoutaný nehybně na lůžku, závislý na dýchacích přístrojích, se svým okolím dokáže komunikovat pouze pomocí očního kontaktu.

„My, jeho kolegové ze záchranky, jsme nejprve mezi sebou vybrali finanční prostředky na nákup speciálního počítače, který může Zdeněk ovládat očima a dorozumívat se tak se svými nejbližšími i s lékařským personálem. Jeho následná léčba a péče o něj bude však nejen psychicky, ale také finančně, velmi náročná. Proto nyní o pomoc prosíme i Vás,“ uvádějí záchranáři

Přispět můžete jakoukoli částkou na transparentní účet číslo: 2101357139/2010 Fio banka a.s. Sbírka potrvá do 30.6.2018.

Za pomoc našemu kolegovi Vám všichni moc děkujeme!!! K výzvě s tak připojují i zaměstnanci záchranné služby Ústeckého kraje. Pomoci může opravdu každý!

Zdrojhttps://www.zzsjmk.cz/aktuality/sbirka-pro-zdenka

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz